Manas mīļākās aplikācijas finanšu plānošanai!

kredītiMūsdienās, kad dažādas iespējas sagaida ik uz soļa, arvien vairāk tiek runāts par finanšu plānošanu. Visiem zināms, ka veiksmīga personīgā budžeta plānošana palīdz ietaupīt, jo, bez pārdomātas stratēģijas naudas līdzekļi bieži vien tiek gluži vienkārši izšķērdēti.

Taču, kuram gan negribas dzīvot labiekārtotā mājoklī, izbaudīt neaizmirstamu atvaļinājumu vai iegādāties nepieciešamās lietas, neraizējoties par to, kā izdzīvot visu atlikušo mēnesi?! Nereti šo un citu izdevumu segšanai tiek ņemti kredīti, taču tas nav pats veiksmīgākais risinājums, vismaz ne ilgtermiņā. Nauda, ko esi aizņēmies, tik un tā reiz ir jāatdod, turklāt – ja tiek noformēts īstermiņa aizdevums, kredīta atmaksa jāveic jau pavisam drīz. Mazliet citādākus noteikumus paredz kredītlīnija – to var atmaksāt ilgākā laika posmā, veicot ikmēneša maksājumus.

Ko darīt, ja vēlies veikt izmaiņas savos naudas tērēšanas paradumos, bet nevēlies sarežģīt savu dzīvi ar čeku krāšanu, tabulām un darbošanos kalkulatorā? Kur rast atbildi uz mūžīgo jautājumu – ‘’Kur paliek mana nauda?’’, nekļūstot par sīkstu skopuli, kurš zaudējis dzīvesprieku?  Man Tev ir laba ziņa – pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai, pieejamas visdažādākās mobilās aplikācijas veiksmīgai finanšu plānošanai.

Iedvesmai piedāvāju dažas aplikācijas, kas var palīdzēt ietaupīt ikdienā, turklāt – mūsdienīgā

un vienkāršā veidā. Liela daļa no tām ir bezmaksas, un ērti ielādējamas vairumā viedtālruņu.

MINT

Bezmaksas mobilā aplikācija, kas ļauj reģistrēt pirkumus dažādās kategorijās. Turklāt, katrā no tām vari ievadīt tai atvēlēto budžetu un sekot līdzi, lai to nepārtērētu. Aplikācija ļauj reģistrēt arī bankas kontu, lai pirkumus reģistrētu automātiski- ikdienas steigā tā ir lieliska priekšrocība. Mint aplikācija piemērota iPhone un Android telefoniem.

LEVEL MONEY

Ērta iespēja sekot līdzi savam budžetam. Īpaši noderīga, ja ir vēlme ietaupīt kādu zināmu naudas summu. Pievieno aplikācijai savus bankas kontus un norādi, cik procentus no budžeta vēlies ietaupīt – pamatojoties uz šiem datiem, tiks izveidots pārskatāms grafiks, kas parādīs, kādu naudas summu drīksti iztērēt dienā, nedēļā vai mēnesī, lai sasniegtu savu uzstādīto mērķi. Arī šī aplikācija ir bez maksas.

COUPLE

Lai veiksmīgāk plānotu savu budžetu, svarīgi ir arī ikdienas paradumi – piemēram, došanās uz veikalu ar iepirkumu sarakstu samazinās iespēju, ka tiks nopirkts kaut kas lieks un patiesībā pat nevajadzīgs. Ja dzīvo viens vai par ģimenes budžetu esi atbildīgs tikai Tu, plānot maltītes, veidot iepirkumu sarakstu un iepirkties, iespējams, ir daudz vienkāršāk, nekā to darīt, rēķinoties ar vēl kādu. Lai izvairītos no pārpratumiem un atvieglotu ikdienu, īpaša aplikācija izveidota arī pāriem. Couple, savienota ar pāra telefoniem, ļauj savstarpēji sazināties, veidot iepirkšanās sarakstus, redzēt, ko otrs jau ir nopircis un veikt dažādas citas darbības – vārdu sakot, plānot dzīvi kopā!

OUR GROCERIES SHOPING LIST

Līdzīgi kā Couple darbojas arī aplikācija OurGroceriesShopingList, ko ērti var sinhronizēt vairākos telefonos. Tādā veidā ikviens ģimenes loceklis var to rediģēt vai papildināt. Šī vienkāršā aplikācija ir noderīga ikdienas straujajā ritmā, jo nebūs jāuztraucas par nenopirktām precēm vai sazvanīšanos, lai vienotos par pirkumu veikšanu.

Izmanto mūsdienīgās finanšu plānošanas iespējas un ietaupi līdzekļus, lai dzīvotu labāk un īstenotu kādus sen lolotus sapņus, piemēram, dotos ceļojumā vai iegādātos jaunu automašīnu. Izklausās neticami? Tas viss ir iespējams, ja vien iemācīsies gudri rīkoties ar savām finansēm.