Ieteikumi, kas ikdienā atvieglos veļas mazgāšanas procesu!

velas mazgasana ikdienaJa kādreiz veļas mazgāšana nebija tā mīļākā nodarbe, jo tas bija jādara ar rokām, tad tagad jau sen veļas mazgāšana ir vienkārša un viegla nodarbe. Galvenokārt tāpēc, ka mašīna visu izdara mūsu vietā. Saliekam veļu mašīnā, nospiežam vajadzīgās pogas, iestatām pareizos režīmus, pielejam mazgājamo līdzekli, iespējams un – ejam lasīt grāmatu! Vienkārši! Tomēr, lai būtu vēl vienkāršāk, vēloties izvairīties no pārbāztiem netīrās veļas groziem, un situācijām, kad tieši šobrīd nepieciešamās drēbes joprojām nav izmazgātas. – varam ievērot dažus vienkāršus padomus, lai veļas mazgāšana būtu vēl ērtāka.

Lai tiktu vaļā no lielajām netīrās veļas kaudzēm, veļu vajadzētu mazgāt pēc iespējas biežāk. Lai cik dīvaini neliktos, ir liela atšķirība, vai veļa tiek mazgāta reizi nedēļā, vai reizi divās nedēļās, tad arī sakrātais veļas daudzums krietni atšķirsies. Tiesa, vienā dienā izmazgāt lielu veļas daudzumu būs grūti, gan tāpēc, ka vairākas reizes jāpārlādē veļas mašīna (http://220.lv/lv/sadzives-tehnika/velas-masinas-new), gan tāpēc, ka nebūs iespējams atrast vietu, kur visu izlikt žāvēšanai, ja vien neizmantojam žāvētāju. Biežāk mazgājot veļu, būs iespēja izvairīties no situācijām, kad pēkšņi nepieciešamā kleita vēl ir netīrās veļas grozā.

Viena veļas diena nedēļā ir mīts. Veļa ir jāmazgā tad, kad tā ir netīra, nevis tad, ka ir pienākusi kāda īpaša diena. Jā, iespējams, nemazgāsim veļu tad, kad veļas grozā vien divi apģērba gabali, tomēr dienas vai divu laikā var sakrāties jau diezgan daudz netīrās veļas, jo īpaši, ja ģimenē ir vairāki cilvēki. Arī veļas šķirošana nav lieka laika šķiešana, bet gan nepieciešamība. Varam atrast sev ērtāko veļas šķirošanas veidu, lai nebūtu tā, ka, mazgājot balto veļu, nejauši tiek ielikta arī kāda košas krāsas zeķe, kas visas drēbes var iekrāsot.

Lai veļas mazgāšana būtu vēl vienkāršāka un tikšana pie tīrām drēbēm ātrāka, ja vien ir iespēja, ir labi ieguldīt naudu veļas žāvētājā, jo tas patiesi atvieglo gan veļas izkāršanas procesu, gan arī padara veļu teju vai tūliņ velkamu. Nevar salīdzināt to, kā atšķiras žāvēta veļa uz stenda, vai speciālā žāvēšanas ierīcē.

Netīrā veļa arī kārtīgi jānovieto – ja zināsim, ka visa netīrā veļa iet tam paredzētajā grozā, būs vieglāk kontrolēt to brīdi, kad nepieciešams veļu mazgāt. Vajadzētu pieradināt gan sevi, gan pārējos ģimenē pie kārtības uzturēšanas netīrās veļas grozā. Viens no sīkiem palīgiem veļas mazgāšanā, ko lielākoties neviens neievēro – salocītā veidā netīro veļu var uzglabāt vairāk, otrkārt, tādā veidā tā ir pārskatāmāka un drēbes arī tik ļoti nesaburzīsies pēc mazgāšanas.