Populārākie aizdevuma veidi – kādi tie ir?

aizdevumiKaut arī aizdevumiem mūsdienu sabiedrībā ir izveidojusies negatīva reputācija, tie var būt lieliski brīžos, kad ir nepieciešama finansiāla palīdzība. Plašajā aizdevumu klāstā var apjukt, tādēļ ir jāizvērtē visi plusi un mīnusi katram aizdevuma veidam, lai noskaidrotu savām vajadzībām un finansiālajam stāvoklim atbilstošāko variantu.

Ātrais aizdevums – tas ir īstermiņa aizdevums, ko visbiežāk iespējams noformēt internetā. Šis aizdevuma veids ir visvairāk piemērots maziem pirkumiem, īslaicīgu finansiālu problēmu risināšanai vai novēršanai, un gadījumiem, kad nauda ir nepieciešama steidzīgi. Ātros kredītus ir iespējams noformēt un saņemt 15 minūšu laikā, kā arī aizdevumu kompānijas bieži vien pirmo aizdevumu var noformēt bez maksas, ķīlas un galvotāja.

Hipotekārais kredīts – Tas ir ilgtermiņa aizdevums, kuram kā ķīla tiek piemērots nekustamais īpašums, kas arī bieži vien tiek iegādāts ar šī kredīta palīdzību. Naudas summa, ko ir iespējams saņemt, visbiežāk svārstās no 50-90 procentiem no jūsu ieķīlātā īpašuma vērtības. Hipotekāros aizdevumus mūsdienās izsniedz arī ne-bankas organizācijas.  Hipotekārais kredīts ir piemērots, ja vēlaties iegādāties savu mājokli vai arī veikt mājokļa remontu, ja nepieciešami līdzekļi studijām ārzemēs vai jeb kāda cita liela pirkuma veikšanai. Lai saņemtu hipotekāro kredītu konkrētajai kredītiestādei ir nepieciešama informācija par jūsu ģimenes finansiālo stāvokli un iespējām to apmaksāt. Līdz ar to hipotekāro kredītu noformēšanas laiks ir ilgāks un piesaista lielāku finansiālo risku.

Līzings– līzings ir paredzēts cilvēkiem, kuri vēlas iegādāties automašīnu, sadzīves tehniku vai arī jebkādas citas ierīces, kuru iegādei pašreiz pietrūkst līdzekļi. Pastāvdažādi līzingu veidi – operatīvais līzingsir salīdzināms ar ilgtermiņa nomu, tassniedz iespēju lietot preci uzreiz pēc līzinga līguma noslēgšanas. Piemēram, banka vai organizācija iegādājas klienta izvēlēto automašīnu, bet nodod to klientam lietošanā tikai līdz noteiktam termiņam, par ko abas puses ir vienojušās parakstot saistību līgumu. Šis līzings ir vairāk piemērots cilvēkiem, kuri nevēlas automašīnu pēc saistību beigām paturēt, bet bankas kā arī citas organizācijas saistību termiņa beigās līzinga ņēmējam piedāvā automašīnu iegūt savā īpašumā izpērkot tās atlikušo vērtību.Finanšu līzingsir auto līzinga veids, kura laikā līzinga ņēmējs sedz pilnu automašīnas vērtību. Pēc visu saistību nomaksas līzinga ņēmējs kļūst par automašīnas pilntiesīgu īpašnieku. Svarīgi atcerēties, ka izvēloties šo līzinga veidu, finanšu institūcija iegādājas klienta izvēlēto automašīnu un līzinga apmaksas periodā automašīnas īpašuma tiesības pieder līzinga izsniedzējam.

Iepriekš aprakstītie aizdevuma veidi pašreiz ir vispopulārākie un pieprasītākie cilvēku vidū, bet pavisam noteikti ir vēl dažādu veidu ātrie aizdevumi tai skaitā pūļa finansēšanas platformas un aizdevumi no paziņām, kurus būtu vērts izskatīt, ja neviens no minētajiem neatbilst jūsu velmēm. Jāatceras, ka aizdevums spēj arī kalpot kā investīcija, kas var palīdzēt jūsu individuālajai izaugsmei kā arī jebkurām uzņēmējdarbības iecerēm.