Kredīti automašīnas iegādei

kredītiŠobrīd automašīna nav ekstra, bet gan ikdienas nepieciešamība. Tā kalpo kā pārvietošanās līdzeklis un nereti arī kā darba instruments. Protams, tās iegāde nav lēts prieks – reizēm tāda naudas summa jākrāj ilgu laika posmu. Tādēļ, kad tiek plānota jauna spēkrata iegāde, nereti tiek lemts par labu aizdevuma noformēšanai.

Šobrīd pieejami dažādi kredīti automašīnas iegādei. Viena no iespējām ir doties uz tuvākās bankas filiāli. Jāņem vērā, ka banku piedāvājumi mēdz atšķirties, tādēļ svarīgi salīdzināt vairākus variantus.

Svarīgi, ka procentu likmi un aizdevuma apmēru bankas mēdz katram klientam noteikt atsevišķi. Šobrīd pieejami arī tādi kredīti, par kuriem netiek prasīta ķīla, galvojums vai pirmā iemaksa.

Auto līzings

Otra iespēja, kā saņemt līdzekļus auto iegādei, ir izmantot auto līzinga pakalpojumus. Tie, tāpat kā banku piedāvājumi, savstarpēji mēdz atšķirties, tādēļ izvēloties labāko variantu, jāņem vērā vairāki faktori, piemēram:

  • Pieejamā summa;
  • Atmaksas termiņš;
  • Procentu likme;
  • Vecuma ierobežojums;
  • Citi nosacījumi

Jāņem vērā, ka izvēloties auto līzingu, varēsiet braukt ar izvēlēto automašīnu, bet tā līdz aizdevuma atmaksas beigām paliks aizdevēja īpašumā. Uz kredīta ņēmēja vārda tā tiks parakstīta tikai pēc tam, kad tiks saņemts beidzamais maksājums.

Kredīta noformēšana pie nebanku aizdevējiem

Kredītu automašīnas iegādei iespējams saņemt arī pie nebanku aizdevējiem. Nereti tas ērtāks un ātrāks risinājums, jo tam pieteikties iespējams ar interneta starpniecību. Atšķirībā no auto līzinga nosacījumiem, auto kredītu noteikumi paredz, ka automašīna tiek pārrakstīta uz kredīta ņēmēja vārda uzreiz, nevis tad, kad atmaksāts viss aizdevums. Tā nenoliedzami ir būtiska priekšrocība.

Nosacījumi auto kredīta saņemšanai pie nebanku aizdevēja

Protams, kredīta noformēšanai pie nebanku aizdevēja arī ir noteikumi. Izvērtējot aizdevuma variantus, uzmanība jāpievērš gan vecuma ierobežojumam, gan pieejamai summai un atmaksas termiņam. Nevajadzētu garām palaist arī procentu likmi, jo tieši tas vistiešāk parāda, cik izdevīgs ir konkrētais piedāvājums.

Citas iespējas aizdevuma saņemšanai

Nebanku aizdevēju piedāvājumā arī patēriņa kredīti, kas bieži vien tiek izmantoti automašīnas iegādei, sevišķi, ja nepieciešamā naudas summa ir salīdzinoši neliela. Ja izvēlēsieties šo variantu, iespējas ir daudz un dažādas. Patēriņa kredīti pieejami bez ķīlas un galvojuma, turklāt tie ir salīdzinoši ērti noformējami. Viss, kas tam vajadzīgs – dators ar interneta pieslēgumu, mobilais tālrunis un bankas konts kādā no Latvijā strādājošām bankām.

Atbildīga kredīta noformēšana

Iespējas, kur saņemt automašīnas iegādei vajadzīgo finansējumu, ir dažādas, atliek tikai izvēlēties piemērotāko.

Lai arī kādu kredīta variantu izvēlētos, jāpatur prātā, ka aizņemšanās ir atbildīgs lēmums. Pirms auto līzinga vai kredīta noformēšanas izvērtē visus riskus, iepazīsties ar visiem līguma nosacījumiem un aizņemies tikai tad, ja esi pilnīgi drošs, ka maksājumus spēsi segt laikā.