Sadzīves tehnika – kā to kopt un kā to izvēlēties?

sadzīves tehnikaIekārtojot jaunu vai atjaunojot esošu māju, bieži ir daudz jāinvestē jaunā virtuves vai vannas istabas iekārtā. Nav nekāds pārsteigums, ja, izdodot lielas naudas summas, gribas, lai iegādātā sadzīves tehnika būtu kvalitatīva un kalpotu ilgi. Speciālisti apgalvo, ka ne tikai ierīču kvalitāte nosaka to ilgmūžīgumu, bet to ietekmē arī tas, kā mēs ierīci kopjam. Kā izvēlēties un kā atbilstoši kopt sadzīves tehniku?

Sniedzam dažus ieteikumus:

Kopjot ēdiena pagatavošanai un uzsildīšanai paredzētas ierīces (mikroviļņu krāsnis, tosterus,plītis u. c.),tās ir jātīra ļoti rūpīgi. Piemēram, kopjot plīti, vienmēr ir jānotīra vadības panelis, durtiņas un tās stikls, elektriskās plīts keramiskā sildvirsma vai gāzes plīts degļi un, protams,jāiztīra cepeškrāsns. Pēdējo ieteicams tīrīt vismaz 3–4 reizes gadā,bet apdegušo pārtiku, kas ir palikusi uz cepeškrāsns virsmas, vajadzētu notīrīt nekavējoties. Ierīču tīrīšanai, ieteicams izmantot mīkstu sūkli un dažādus tīrītājus.

Sadzīves tehnikas, kas paredzēta trauku vai apģērbu mazgāšanai un pārtikas pagatavošanai, detaļu nolietošanos paātrina ciets ūdens, taču to var ierobežot. Piemēram, trauku mazgājamā mašīna bojāsies mazāk, ja reizēm to palaidīsiet tukšu un, tās darbības laikā, atverot durtiņas,mašīnā ieliesietCoca-cola. Lai arī cik dīvaini un neierasti tas skanētu, speciālisti apgalvo,ka šis atspirdzinošais dzēriens mīkstina ūdeni, tādā veidā pasargājot trauku mazgājamās mašīnas detaļas no ātras nolietošanās.

Galu galā,izvēloties sadzīves tehniku, pērciet to pēc iespējas vienkāršāku.Daudzi tehnikas speciālisti apgalvo, ka sarežģītas, uz elektronikas bāzes strādājošas sadzīves tehnikas ierīces bojājas biežāk.Tā mēģinot panākt, lai lietotāji biežāk mainītuvecas ierīces pret jaunām, jo pirms dažiem gadiem iegādātu ierīču rezerves detaļas vairs netiek ražotas. No otras puses, iegādājoties vienkāršākas lietošanas ierīces, variet būt pārliecināti, ka tās bojāsies retāk, bet, ja tās sabojāsies, nomaināmās detaļas iegādāties būs vieglāk.

Šeitir tikai daži ieteikumi, kurus variet izmantot, plānodami iegādāties vai apkopjot jau esošas sadzīves tehnikas ierīces. Garantējam,ka, ievērojot šos ieteikumus praksē, jūs pārliecināsieties par to, ka jaunas virtuves vai vannas istabas ierīces būsvieglāk izvēlēties,bet jau esošā sadzīves tehnika kalpos daudz ilgāk un kvalitatīvāk.

Vai televizori arī ir sadzīves tehnika?Parasti tie tiek iedalīti atsevišķā kategorijā – mājas elektronika …