Patīkami aromāti – labas smaržas

smaržasMēdz teikt, ka katram cilvēkam ir sava dabiskā smarža, aromāts, kas piemīt tikai vienam cilvēkam. Tomēr pasaule jau sen, gadu simtiem ilgi, pazīst „mākslīgos” aromātus – notvertus un iesprostotus nelielās pudelītēs, ļaujot sev iegūt teju jebkuru tīkamu un labi smaržojošu aromātu. Ja senāk smaržas bija daudz vienkāršākas, tad parfimērijas nozare ar laiku attīstījusies par veselu neparastu pasauli, kurā, saliekot kopā dažādus aromātus, iespējams iegūt neparastas, reibinošas un vilinošas smaržas – tās, kas katras sievietes kosmētikas plauktiņā, nelielā, elegantā pudelītē.

Tomēr, ja katram ir dabiskā smarža, arī „mākslīgā” smarža jāizvēlas rūpīgi – nevar izvēlēties pirmo, kas pagadās. Smaržai ir jāpatīk, jāatbilst un jāpapildina cilvēka personība un iespaids, nevis jābojā tās. Tāpēc smaržas jāizvēlas un arī jālieto, vadoties pēc zināmiem noteikumiem!

Pirmkārt, nevajag iegādāties lētas smaržas. To aromāts dienas laikā var mainīties pilnībā. Tad jau labāk palutināt sevi ar dārgākām, tomēr īpašākām smaržām, kuru aromāts būs ar mums visas dienas garumā – nemainīts.

Lai arī lielai daļai smaržu pudelīšu mūsdienās ir izsmidzinātājs, vislabāk iegādāties smaržu flakoniņu bez izsmidzinātāja. Tā smaržas lēnāk izlietosies, tās būs vieglāk lietot un iespējams uzklāt tieši uz vēlamajām zonām – roku locītavas, aiz auss ļipiņas, kakla bedrītē – vietās, kur visvieglāk atrodama asinsrites pulsācija un smaržu iedarbība uzklāta būs vislielākā.

Izvēloties aromātus, jāņem vērā gan tas, kādam notikumam tas paredzēts (darbam, ikdienai, svētkiem), gan laika apstākļi (vasara, ziema – karsts, auksts), jo smaržas dažādi pauž savu aromātu atkarībā no laika apstākļiem. Ziemā piemērotākas būs silto nošu smaržas – austrumnieciskās, eksotiskās, siltās smaržas, kamēr vasarā piemērotākas būs atspirdzinošākas un atsvaidzinošāku aromātu smaržas. Tāpat jāņem vērā situācija – kur smaržas tiks lietotas. Vakara (pasākumu) smaržas atšķirsies no ikdienas smaržām – ikdienas smaržām jābūt daudz neitrālākām, nekā tām, ko lietojam vakarā, vēloties atstāt iespaidu ar savām smaržām.

Smaržas mūsdienās var iegādāties arī internetā, tomēr tad vislabāk izvēlēties jau zināmus aromātus:

http://220.lv/lv/smarzas

Pirkt smaržas, kuras nekad neesam jutuši, vai uz ādas izsmidzinājuši, klātienē, nav prātīgi. Var doties uz veikalu, izvēlēties aromātu, kas mums vislabāk patīk un piestāv, bet vēlāk konkrētās smaržas uzmeklēt un iegādāties (uzticamā) interneta veikalā, tā nedaudz arī ietaupot, jo īpaši, ja smaržas ir cenā dārgas.