Kā izvēlēties pašu skaistāko Ziemassvētku eglīti?

ziemassvētku eglesTuvojoties gada skaistākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem – ikvienu noteikti pārņem domas par gaidāmo notikumu un dekorācijām. Neatņemama svētku sastāvdaļa, protams, ir eglīte. Ikviens vēlas savā īpašumā iegūt pašu skaistāko un varenāko eglīti, kas priecēs ne tikai tavas acis, bet arī pārējo.

Vēlamies tev sniegt pāris noderīgus padomus, kas ļaus izvēlēties pašu labāko Ziemassvētku eglīti tieši tavam mājoklim.

Došanās uz mežu

Ja esi iecerējis šogad iegūt eglīti mežā, tad noteikti nepieciešams atcerēties vairākus būtiskus nosacījumus, kas neļaus tev iekulties nepatikšanās. Valsts likumā ir noteikts, ka eglītes drīkst cirst tikai Latvijas valsts mežos ceļu un grāvju malās, zem elektrolīnijām. Ja vēlēsies nocirst eglīti kādā neatļautā vietā par to draud naudas sods.

Eglīšu iegāde

Savukārt, ja nevēlies doties uz mežu pats, tad vienmēr iespējams eglīti iegādāties veikalā vai arī interneta veikalos. To klāsts ir gana plašs, tāpēc noteikti varēsi izvēlēties pašu skaistāko Ziemassvētku eglīti tieši savam mājoklim. Iegādājoties eglīti no citiem, ir nepieciešams pievērst uzmanību, vai uz eglītes ir norādīts no kuras audzētavas tā ir ņemta.

Noteikti nepieciešams sargāties no krāpniekiem. Par to iespējams pārliecināties, piemēram, pievēršot uzmanību eglītes kājai. Zāģēšanas vietai ir jābūt taisnai, tāpēc, ja redzi, ka eglītes kāja ir nozāģēta šķībi, tas nozīmē, ka tā ir zāģēta ar mačetei līdzīgu instrumentu vai arī zāģēta steigā. Tādas eglītes noteikti nevajadzētu iegādāties, jo pastāv liela iespēja, ka tās ir iegūtas nelegālā veidā.

Latvijā arvien vairāk parādās tādi krāpnieki, kas nelikumīgi izcērt mežus vai svešas audzētavas un uzdod Ziemassvētku egles par savām, tāpēc ļoti rūpīgi nepieciešams pievērst uzmanību gan Ziemassvētku egles marķējumam, gan arī tās kājai.

Ja vēlies pārbaudīt, vai konkrētā eglīte ir svaiga, nepieciešams pārbraukt ar roku pār eglītes zaru, ja pēc šī procesa jūsu rokās paliks eglītes skujas, tas nozīmē, ka eglīte vairs nav pirmā svaiguma un šāda veida egle ātri vien nobirs. Iegādājoties eglīti, noteikti ņem vērā arī to, ka tai nepieciešama rūpīga kopšana. Piemēram, nepieciešams iegādāties statīvu, kuru iespējams piepildīt ar ūdeni.

Gluži tāpat kā grieztos ziedus, arī eglīti nepieciešams apgādāt ar ūdeni, lai tā turētos ilgāki. Noteikti vajadzētu izvairīties arī no eglītes turēšanas blakus krāsnij, boileram vai radiatoriem, jo tādā veidā tā iznīks daudz ātrāk.

Savukārt, iegādājoties lampiņas un svecītes ar kurām rotāt eglīti, pārliecinies, ka tās ir uguns drošas un nevar radīt bojājumus mājās. Nekādā gadījumā nevajadzētu atstāt lampiņas iedegtas bez uzraudzības, jo tādā veidā pakļauj gan sevi, gan arī citus diezgan lielam riskam.

Noteikti pievērs uzmanību ar bērniem un mājdzīvniekiem, kuri jebkurā laikā var eglīti apgāzt un radīt riskantu situāciju. Nevajadzētu izvēlēties arī pārāk smagus rotājumus savai Ziemassvētku eglītei, jo tādā veidā rotājumi nolieks eglītes zarus.