Pavasara braucamais – velosipēds

kalnu velosipēdiPavasaris tuvojas – nenoliedzami! Un tas ir laiks, kad visi velomīļi sāk pamazām no ziemas aizmirstības vilkt ārā savus divriteņu braucamos – velosipēdus. Protams, daudzi brauc arī ziemā, tomēr ne visi. Liela daļa savus braucamos uz ziemu noglabā pagrabos, garāžās, pat uz balkona, gaidot pavasari un siltāku laiku, lai atsāktu atdzīvināt savus velobraukšanas paradumus.

Vienam tas kļūst par transportlīdzekli uz darbu, kādam citam par vienkāršu treniņaa plīglīdzekli, kādam citām tā ir vien nedēļas nogales atpūta vai izklaide, kad atļaujamies doties kādā tālākā vai tuvākā izbraucienā (reizēm kopā ar ģimeni). Ir cilvēki, kas aktīvi piedalās dažādos velomaratonos, tā pastiprinot gan savu fizisko veselību, gan pavadot noderīgi un patīkami savu brīvo laiku.

Veidi un iemesli, kāpēc izvēlamies braukt ar velosipēdu, ir dažādi, katram nu savi. Tomēr bieži vien būtiski ir tas, kādu velosipēdu izvēlamies, lai braukšana būtu patīkamāka.

Kalnu velosipēdi ir gana populāra izvēle, jo īpaši vīriešu braucēju vidū. Tie ir, ja ne gluži universāli, tad noteikti ļoti praktiski braucamie gan. Ar kalnu velosipēdu var viegli un brīvi pārvietoties kā pilsētā, tā arī ārpus tās, pārvarot dažādus šķēršļus un smilšainas taciņas. Sēdēt varbūt arī nav tik ērti, kā uz klasiskā divriteņa, tomēr iespēja manevrēt, pārslēgt pārnesumus, pārvarēt nelielus šķēršļus un pilsētas ielu apmales, atsver šo nelielo trūkumu.

Ja ilgāku laiku braukts ar klasisko velosipēdu vai pilsētas divriteni, bet vēlamies pārmaiņas, labs ietekums ir noīrēt labu kalnu velosipēdu un doties izbraucienā pa mežainām taciņām, pārvarot šķēršļus. Iespējams, pavisam mainīsiet savas domas un izvēlēsieties par labu kalnu velosipēdam.

Protams, tas nozīmē, ka jāiegādājas labs velosipēds, toties braukšana pa dažādiem bezceļiem būs nesalīdzināmi vieglāka un pat ārkārtīgi patīkama. Sajūtot, kā patiesībā ripo tāds īsti labs kalnu velosipēds, nemaz negribas atgriezties pie sava vecā, vai kāda cita tipa velosipēda.

Un ne tikai uz meža celiņiem vien ar kalnu velosipēdu var justies labi. Pilsētā, kur ne visi celiņi un ceļi ir gludi un līdzeni (bedres, apmales, plaisas un citi defekti), kalnu velosipēdi var būt tieši tas komfortablais un ērtais pārvietošanās līdzeklis, kas mums nepieciešams. Par lielāku komfortu rūpējas priekšējās dakšas amortizācija un gana resnās riepas.

Tieši tāpēc jau arī kalnu velosipēdi ir tik pieprasīti – to dažādās izmantojamības dēļ – ar kalnu velosipēdiem varam piedalīties arī dažādās velobraukšanas sacensībās vai velomaratonos, jo arī pa asfaltu kalnu velosipēds ripo vienlīdz labi, ja tas ir gluds un līdzens.