Ko darīt lietainā dienā?

 

lego konstruktoriLietainās dienas nav patīkamākās, jo īpaši vasarā. Tomēr arī tādās dienās varam atrast patīkamas nodarbes telpās, kopā ar visu ģimeni, lai jauki un vērtīgi pavadītu laiku.

Tad nu, lūk – jaukas aktivitātes, ko darīt lietainā dienā:

  • Filmu diena. Neatkarīgi no tā, kāds mājās ir televizors, mājas kinozāle vai vienkārši portatīvais dators – varam uzrīkot jauku ģimenes filmu dienu, skatoties jaunas un vecas, labas un smieklīgas, kā ģimenes filmas, tā multfilmas. Silta tēja, mīksta sega un popkorna bļoda noteikti par ļaunu nenāks.
  • Lego konstruktori – Lego ir viena no populārākajām rotaļlietām un, ja mājās ir bērni, noteikti viņu rotaļu kastē atradīsies Lego konstruktori. Tad nu varam pavadīt lieliski lietainu dienu būvējot, konstruējot, sacenšoties vai vienkārši radoši izpaužoties, būvējot dažādas Lego konstrukcijas – jaukākais, ar šo nodarbi var aizrauties ikvienā vecumā – sākot no pašiem mazākajiem, līdz pat vecākiem un vecvecākiem.
  • Spēļu diena – galda spēlēm, šķiet, vienmēr ir bijusi vērtība. Atceramies veco labo cirku vai riču-raču. Un ne tikai – ja esam galda spēļu fani, visticamāk, mājās atrodas dažādas galda spēles, ko tieši lietainā dienā ir īstais laiks vilkt ārā no plauktiem un skapjiem, lai uzrīkotu īstu ģimenes galda spēļu maratonu. Iedomājamies klasisko monopolu vien – pus diena pavadīta intensīvā un spraigā (bet viennozīmīgi draudzīgā) cīņā par bagātākā monopola spēlētāja statusu.
  • Mājas uzkopšanas (spēle) – lūk, iespēja izpausties nedaudz radošāk, lai padarītu arī kādus vērtīgus un praktiskus darbiņus – tomēr ar prieku un aizrautību. Ja labi zinām, cik sarežģīti ir pierunāt bērnus kārtot istabas vai piedalīties mājas uzkopšanā – padarām to par lietainas dienas spēli – ar uzdevumiem, balvām, finišiem un dažādiem spēles posmiem – ar lietu atrašanu, pārvietošanu, sakārtošanu pareizajā secībā un tā tālāk. Galvenais – fonā jauku mūziku un labu noskaņojumu, nedaudz radošas izdomas un gan māja būs kārtībā, gan arī laiks pavadīts darbā/rotaļā vienlaicīgi.
  • Datorspēles – jā, lai gan bieži vien vecāki cenšas ierobežot bērnu pavadīto laiku pie datora, spēlējot spēles, ir dienas, kad to var pārvērst par īpaši jauku, kopīgu aktivitāti. Ja mājās ir kāda spēļu konsole, spēles, dažādi papildinājumi – tā var būt lieliska ģimenes aktivitāte. Turklāt – kurš ir teicis, ka datorspēles ir domātas tikai lai nekustētos, skatītos ekrānā un neko neiemācītos? Guitar Hero, piemēram, ir spēle, kas lieliski attīsta ritma izjūtu un pirkstu koordināciju, teniss, badmintons vai boulings ar pultīm ir lieliska iespēja izkustēties telpās, savukārt dažādas autosacīkšu spēles attīsta reakciju un ir lielisks simulators laikam, kad patiešām būs vēlme mācīties braukt ar īstu auto.

Un galu galā – varam apvienot vairākas šeit minētās aktivitātes, lai lietaina brīvdiena būtu izdevusies un patīkama arī atrodoties telpās.