Noderīgi padomi virtuves plānošanā

ledusskapis interneta veikalāVirtuve ir centrālā vieta mājoklī – tur gatavojam maltītes, sarunājamies ar ģimeni, uzņemam viesus. Tādēļ šai telpai jābūt funkcionālai, parocīgi izkārtotai, skaistai. Ja arī Tev aktuāla virtuves iekārtošana, iepazīsties ar dažiem ieteikumiem, kā ar šo uzdevumu tikt galā daudz vienkāršāk.

Trīsstūra princips

Virtuvē pavadām salīdzinoši daudz laika, tādēļ tai jābūt pietiekami ērtai un praktiskai. To visveiksmīgāk var panākt ar ‘’trīsstūra principu’’ – tas nozīmē, ka trīs svarīgākie virtuves elementi – ledusskapis, izlietne un plīts – tiek novietoti pēc noteikta principa.  Ienākot virtuvē, vispirms jābūt novietotam ledusskapim, kurā uzreiz ērti ielikt iegādātos pārtikas produktus. Plānojot virtuves iekārtojumu, rūpīgi jāizvērtē, kāds ledusskapis vajadzīgs un kā tas iederēsies tam paredzētajā vietā. Šobrīd gan ledusskapji interneta veikalā pieejami tik plašā izvēlē, ka īsto risinājumu atrast noteikti nebūs sarežģīti.

Tālāk telpā jāatrodas izlietnei un visbeidzot – plīts virsmai. Protams, starp šiem elementiem jāparedz pietiekami liels attālums darba virsmai.

Mēbeles

Domājot par mēbeļu iegādi, vispirms jāizvērtē telpas platība un jāizveido aptuvenais iekārtojuma plāns. Vislabāk uz tirdzniecības vietu doties jau ar zināmiem skapīšu, plauktu un citu mēbeļu izmēriem. Kas attiecas uz skapīšu ietilpību – noteikti jāizvērtē, cik daudz lietu tajos tiks glabāts. Jāņem vērā arī kāda rezerve, jo, iespējams, laika gaitā tiks iegādāta vēl kāda ierīce, kurai vajadzēs atrast vietu.

Izmantotie materiāli

Būtiska loma ir arī izmantoto materiālu izvēlei. Piemēram, dažus materiālus ir vieglāk kopt, nekā citus. No krāsota MDF pirkstu nospiedumus notīrīt būs daudz grūtāk, nekā no lakota vai pulēta MDF. Tāpat jāņem vērā, ka masīvkoka mēbeles ir jūtīgas pret mitrumu un karstumu, savukārt – kvarca virsmas ir ļoti izturīgas. Plānojot iekārtojumu, jāņem vērā, kādi risinājumi ir prasībām un dzīvesveidam atbilstošākie.

Darba zona

Iekārtojot virtuvi, vajadzētu arī padomāt par pietiekami lielu darba virsmu. Tās izmēri, protams, atkarīgi no telpas platības, taču, jebkurā gadījumā, ir svarīgi, lai ēst gatavošanas process ir komfortabls.