Māla dakstiņu jumta segums – atzīta un pārbaudīta vērtība

jumta segumsIkviens, kurš kādreiz ir meklējis savam mājoklim jumta segumu, atceras, cik garš ceļš bija ejams izvēloties piemērotāko. Šobrīd tirgū ir pieejami dažādi jumtu veidi un jumta segumi, sākot ar visparastāko metāla jumta segumu un beidzot jau ar ekskluzīviem salmu jumtiem. Katram jumta segumam ir savas priekšrocības un trūkumi, bet šobrīd kā optimālākais variants, kas ir gan vizuāli pievilcīgs, gan prakstisks un izmaksu ziņā demokrātisks ir māla dakstiņi, kura popularitāte mūsdienās arvien pieaug.

Ar ko tad šis jums segums ir tik īpašs? Pirmkārt, jau tas ir vizuālais izskats. Māla dakstiņiem ir savs šarms, kas pastiprina mājas eleganto kopskatu. Laika gaidā tas nemaina savu krāsas toni, līdz ar to nav jāsatraucas par to, ka tas varētu izbalēt. Otrkārt, tas ir ekspluatācijas laiks, kas ilgst no 100 līdz pat 150 gadiem. Tā kalpošanas pamatā ir māla dakstiņu atzītā kvalitāte, kas lielā mērā ir atkarīga no kompānijas, kura tos ražo.

Treškārt, māla dakstiņi ir ekoloģiski tīrs materiāls. Tas neizraisa negatīvu ietekmi uz cilvēka un apkārtējās vides veselību un tīrību. Protams, būtisks apstāklis ir māla dakstiņu vienkāršā remontēšana – ja kāds dakstiņš tiek bojāts, nav nepieciešams nomainīt visu jumta segumu, tā vietā ir jāapmaina tikai bojātais dakstiņš pret jaunu dakstiņu.

Māla dakstiņu vēl viena priekšrocība ir tā siltumizolācijas – telpas karstā laikā neuzkarst, kā arī ziemas apstākļos telpā tiek nodrošināts vienmērīga temperatūra. Un lietus, krusas vai citu laikapstākļu rezultātā nav dzirdamas to izraisītās skaņas, līdz ar to tiem mājas iemītniekiem, kuri uzturas ēkas augšstāvā nebūs jāsatraucas par to, ka varētu būt dzirdami laikasptākļu izraisītie trokšņi.

Tajā pašā laikā zem māla dakstiņiem neveidojas kondensāts, un māla dakstiņu jumta segums nospriego jumta konstrukciju, kā rezultātā ēkai nav tik liela slodze vēja laikā vai sakrājoties sniegam.

Lai noskaidrotu vairāk par māla dakstiņu priekšrocībām un atbilstību jūsu vēlmēm, ieteicams sazināties ar Monier.lv speciālistiem, kuri ieteiks noderīgus padomus un risinājumus ikviena vēlmēm.