Mazas virtuves iekārtojums: noderīgi padomi un idejas lieliskam rezultātam

mazas saldētavasDaudzās mājās, īpaši tajās, kas celtas pagājušā gadsimta 60 – 70 gados, ir ļoti mazas virtuves. Un te loģisks ir jautājums – kā šādu virtuvi iekārtot tā, lai tā būtu maksimāli ērta un funkcionāla?

Tehnika

Tas, ar kādu tehniku aprīkot virtuvi, atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, prasībām, tai atvēlētās platības, mājsaimniecībā dzīvojošo skaita un tamlīdzīgi. Bez šaubām, nelielās telpās vislabāk iederēsies mazas saldētavas, nelieli ledusskapji un citas ierīces, kas neaizņem daudz vietas (iegādāties vari https://220.lv/lv/tv-un-sadzives-tehnika/ledusskapji-un-saldetavas/saldetavas), taču, ja mājsaimniecībā dzīvo vairāki cilvēki, tad to atrisināt varētu būt nedaudz sarežģītāk. Tomēr uztraukumam nav pamata – tehnikas ražotāji mūsdienās ir padomājuši par visu, arī par kompaktiem, taču funkcionāliem risinājumiem. Jebkurā gadījumā – pirms doties uz veikalu, vajadzētu izvērtēt iespējas un saplānot, kur nepieciešamās ierīces tiks novietotas, cik vietas tās aizņems, cik ērts šāda veida izkārtojums būs un tamlīdzīgi.

Dizains

Kas attiecas uz dizainu – vispiemērotākais risinājums ir minimālisms. Tas nozīmē, ka nevajadzētu izvēlēties masīvas mēbeles, košas krāsas, izteiksmīgus rakstus.

Virtuves skapīšus vajadzētu izvēlēties pēc iespējas funkcionālākus un vislabāk – gaišās krāsās. Gaiši toņi ir viens no veidiem, kā telpu padarīt vizuāli plašāku.  Ja tomēr ir vēlme pēc kā košāka, var izmantot košus akcentus, piemēram, gleznu, spilgtākas krāsas žalūzijas u.c.

Virtuves piederumu novietojums

Mazu virtuvi nevajadzētu pārblīvēt, taču tas nenozīmē, ka virtuves piederumus un citas lietas obligāti jānoslēpj no visu acīm. Virtuvei īpašu šarmu var piešķirt ar atvērta tipa plauktiņiem, kuros novietoti virtuves piederumi, garšvielu trauciņi, skaistākās servīzes u.c. Te gan jāatceras, ka tādā gadījumā jāievēro kārtība un katrai lietai vienmēr jābūt savā vietā. Pretējā gadījumā efekts pārvērtīsies defektā un telpa izskatīsies nevīžīga.

Ēšanas zona

Viena no būtiskākajām problēmām mazās virtuvēs ir ēdamzonas iekārtošana. Kur novietot ēdamgaldu? Viena no iespējām ir salokāmie galdi. Taču tik pat veiksmīgi šo jautājumu var atrisināt ar nelielas letes vai palodzes palīdzību.

Kā redzams, iespējas ir daudz un dažādas – arī mazas virtuves var padarīt ērtas un funkcionālas. Atliek tikai izvēlēties piemērotākos risinājumus!