4 padomi, kas palīdzēs ietaupīt naudu par mājas jumta remontu

jumta segumsJa ikvienam mājas saimniekam uzdotu jautājumu par to, vai viņš vēlētos iemācītos gudrā veidā ietaupīt naudu par ēkas uzturēšanu, pašsaprotami, ka vairums noteikti atbildētu ar “jā”. Šajā rakstā mēs esam apkopojuši šķietami zināmus, bet tajā pašā laikā vērtīgus padomus, kas palīdzēs ietaupīt naudu par jumta remontu un nomaiņu.

  • Uzturi tīras lietus noteksistēmas caurules. Koku lapas, zari un dažādi gruži ātri vien var nobloķēt notekas, kā rezultātā no jumta tekošais ūdens nespēs notecēt lejā un krāsies caurulēs, radot noplūdes risku. Atceries, ka šis aspekts ir svarīgs arī ziemas sezonā, kad notekas savāc ūdeni, kas rodas sniega un ledus kušanas rezultātā. Pievērs uzmanību tam, vai visas noteksistēmas daļas ir atbilstoši savienotas un tajās nav bojājumu. Plašāk par ūdensnoteku sistēmas izvēli mājai vari lasīt Monier blogā.
  • Apzāģē koku zarus. Ja ap māju atrodas koki, kas ir augstāki par jumtu, ir skaidrs, ka rudenī no tiem kritīs lapas un spēcīgā vējā var lūzt zari. Tas nozīmē, ka regulāri ir jāseko līdzi koku stāvoklim un jāatbrīvojas no vecajiem un bojātajiem zariem, lai tie nepaspētu nolūzt un uzkrist uz jumta, to sabojājot. Krītoši zari un nolūzuši koki var radīt ievērojamus zaudējumus un apdraudēt ēkā esošo cilvēku drošību.
  • Ierīko atbilstošu ventilāciju un nosiltini jumtu. Viens no biežākajiem iemesliem, kādēļ cilvēkiem nākas saukt jumtu meistarus un maksāt par remontu, ir mitruma un ūdens noplūžu radītās sekas. Un tās parasti saistītas tieši ar ventilācijas vai siltumizolācijas trūkumu. Ieguldi līdzekļus, lai ieklātu labu zemsegumu, kas pasargās no mitruma un rūpēsies par vēdināšanu, kā arī uzlabo esošo siltumizolāciju vai uzstādi to no jauna, lai parūpētos par atbilstoša mikroklimata nodrošināšanu mājā.
  • Veic regulāras jumta pārbaudes. Eksperti iesaka pārbaudīt ēkas jumtu vismaz reizi pusgadā. Pievērs uzmanību bojājumu pazīmēm gan jumta ārpusē, gan iekšpusē. Apskati, vai nav redzams mitrums, ūdens noplūdes vai pelējums. Sākotnēji nelieli bojājumi ir ātri un lēti novēršami, savukārt, ja tie būs pārvērtušies par apjomīgām problēmām, var nākties rēķināties ar lieliem izdevumiem. Ja pats izvēlies kāpt uz jumta, lai veiktu pārbaudi, vienmēr ievēro drošības noteikumus un izmanto atbilstošu aprīkojumu.