5 ieteikumi, kas palīdzēs pārdot preces internetā

aizdevumsInterneta visuresamība mūsdienās atvieglojusi ne tikai saziņu, bet arī dažādas citas dzīves jomas. Ko cilvēki dara, ja viņiem nepieciešami papildu naudas līdzekļi kādam svarīgam mērķim? Kādam, iespējams, noder aizdevums, cits izvēlas lūgt palīdzību tuviniekiem, bet vēl kāds apsver domu par to, kā gūt peļņu no tā, kas viņam pieder. Un patiesi – tagad taču tik daudz cilvēku internetā tirgo dažādas preces, sākot no apģērbiem, beidzot ar sadzīves tehniku, kulinārijas izstrādājumiem un bērnu rotaļlietām.

Šajā rakstā esam apkopojuši 5 padomus, kas noderēs arī Tev, ja kādreiz izlemsi pārdot kādu preci internetā.

  1. Izlem, ko vēlies pārdot.

Daudziem no mums mājās ir dažādas lietas, kuras it kā nelietojam, taču tajā pašā laikā nezinām, ko ar tām iesākt. Iespējams, tas ir galds, dīvāns vai plaukts, dažādi apģērbi, mikseris, tējkanna vai pat zāles pļāvējs.

Velti laiku, lai izvērtētu, kuras no šīm visām lietām Tev patiešām ir nepieciešamas. To palīdzēt izdarīt var jautājums “Vai pēdējā gada laikā esmu šo lietu izmantojis?” Ja atbilde ir nē, visticamāk, to vērts pārdot. Protams, pievērs uzmanību preču kvalitātei – nepārdod nolietotas, bojātas vai kādā citā veidā neatbilstošas lietas.

  1. Nosaki cenu.

Pēc tam, kad atlasītas preces, kuras pārdot internetā, nākamais solis ir cenas noteikšana. To var ietekmēt dažādi faktori, tai skaitā, arī, cik steidzami vēlies preci pārdot, tās kvalitāte, iegādes cena, lietošanas ilgums, kā arī jauno modeļu piedāvājums veikalos.

Tāpat ir vērts pameklēt informāciju par to, kādā cenā citi cilvēki pārdod tādas pašas vai līdzīgas lietas. Protams, jo unikālāka un augstākas kvalitātes ir piedāvātā prece, jo augstāku cenu vari noteikt. Tiesa, šeit vēlams ievērot “zelta vidusceļu”, nepiemērojot pārāk augstu vai, tieši pretēji, pārāk zemu cenu.

  1. Izvēlies, kur preces pārdot.

Šis ir ļoti nozīmīgs faktors, jo preces pārdošanu ietekmē tās attiecīgās auditorijas atrašana. Piemēram, izvēloties domubiedru grupu sociālajā medijā Facebook, padomā, vai ir kāda grupa, kurā tirgo tieši konkrētā tipa preces, piemēram, ja pārdod telefonu, vai ir grupa, kur pārdod tieši saziņas līdzekļus. Protams, ir arī “pērc-pārdod” grupas, kur tiek ievietoti dažādi piedāvājumi, bet tad ieteicams izvēlēties lokāli Un tad, protams, nedrīkst aizmirst arī sludinājumu portālus, taču šajā gadījumā jāraugās, vai par to izmantošanu nav jāmaksā.

  1. Izveido saistošu aprakstu.

Internets ir pilnībā izmainījis cilvēku izpratni par laiku un telpu, kā arī radījis informācijas pārpilnību, kā rezultātā arī pārdošanas piedāvājumu skaits tiešsaistē ir kļuvis ļoti liels. Tieši tāpēc, ja vēlies izcelties starp citiem un pārdot savas preces pēc iespējas ātrāk un par labāku cenu, būs jāpielieto radošums un jāizveido interesants un viegli saprotams apraksts, kas liks potenciālajiem pircējiem apsvērt domu par konkrētās lietas iegādi. Vari pat pievienot īsu stāstu par preces iepriekšējo “pieredzi” vai arī tās vērtību un noderīgo pielietojumu. Centies iekļaut sekojošu informāciju:

  • Kas tas ir un kam tas paredzēts?
  • Cik veca ir prece?
  • Vai precei ir kādi defekti?
  • Kā preci iespējams saņemt?
  • Kāda ir cena? Vai tā ir runājama?
  1. Uzmanies, pārdodot preces internetā!

Kā zināms, internetā ir jābūt uzmanīgiem ne tikai, pērkot preces, bet arī tās pārdodot. Pirmkārt, ņem vērā to, kādu informāciju par sevi izpaud svešiniekiem. Otrkārt, ja tiecies ar potenciālo pircēju, tikšanos vienmēr norunā publiskā vietā. Nesūti un neatdod preci, kamēr neesi saņēmis samaksu par to vai vismaz 50% no prasītās summas.