Ko darīt, ja pazaudē savu naudas maku?

 

patēriņa kredīts internetāJa Tev ir jānosauc viena lieta, kas Tev ikdienā vienmēr ir līdzi, tad kura tā ir? Droši vien, ka naudas maks. Bez naudas maka mēs vairs nespējam iedomāties savu dzīvi. Tajā ir ne tikai skaidra nauda, bet arī dažādi dokumenti – piemēram, vadītāja apliecība, ID karte, makā ir arī kredītkartes un dažādas lojalitātes kartes. Tāpēc gadījumos, kad maks pazūd, mums tas šķiet kā daļa no mūsu ikdienas būtu pazudusi un mēs krītam izmisumā, jo vairs netiekam klāt naudai un citām svarīgām lietām, kas atrodas makā. Ja arī Tev sanāk pazaudēt maku, tad ieskaties padomos, kā jārīkojas šādā situācijā.

Vispirms kārtīgi pārliecinies, vai maks patiešām ir pazudis. Iespējams, ka steigā Tu to esi atsājis mājās, mašīnā vai darbā uz galda. Ja šajās vietās maka tomēr nav, tad padomā, kurās vietās esi bijis pirms atklāji, ka esi pazaudējis maku. Ja tas ir iespējams, tad piezvani uz šīm vietām, iespējams, ka maku esi tur atstājis.

Taču, ja maks nav nekur aizmirsts un Tu patiešām to esi pazaudējis, tad pēc iespējas ātrāk vajadzētu nobloķēt bankas kartes, lai kāds ļaundaris neiztukšotu Tavu bankas kontu un neiedzītu Tevi lielos parādos.

Vēl Tu vari doties uz policiju un paziņot par maka pazaudēšanu/nozagšanu. Šādi Tev būs pierādījumi, ja patiešām kāds cits cilvēks būs izmantojis tavu kredītkarti un Tu varēsi policijai pierādīt, ka tas neesi Tu.

Kā jau zinām, tad mūsdienās sociālajiem tīkliem ir ļoti liels spēks. Droši ievieto sludinājumu kādā no sociālajiem tīkliem par to, ka esi pazaudējis maku. Iespējams, ka šādā veidā to atgūsi.

Tomēr, ja beigās maku neesi atguvis un visi dokumenti arī ir pazuduši līdz ar maku, tad Tev jādodas uz attiecīgajām iestādēm un jāizgatavo dokumenti no jauna. Tas, protams, maksās, taču ir svarīgi anulēt vecos dokumentus, lai ļaundari nevarētu sagādat Tev kādas nepatikšanas, izmantojot Tavus dokumentus.

Ja līdz šim makā biji glabājis lielu naudas daudzumu, kas nu ir pazudis, tad patēriņa kredīts internetā varētu palīdzēt līdz nākamajai algai, taču aizņemies tikai tad, kad zini, ka spēsi aizdevumu atmaksāt.