Mājokļa remonts: Ko nepieciešams mainīt?

kredītsIzlemjot remontēt mājokli, jātiek skaidrībā ar vairākiem būtiskiem jautājumiem un jāpieņem dažādi lēmumi, sākot ar to, ko īsti vēlamies mainīt ar remontā paveiktajiem uzlabojumiem, turpinot ar lēmumiem par izdevumiem un finanšu līdzekļiem, ko varam atļauties ieguldīt un visbeidzot – plānojot nelielās dizaina detaļas, ko noteikti vēlamies ieviest mājokļa iekārtojumā.

Lielākoties veikt remontu cilvēki izvēlas tad, kad šī brīža telpu stāvoklis neapmierina –tapetes izbalējušas vai laika gaitā nolietojušās, grīdas segums nokalpojis savu laiku, vēlamies modernizēt vai padarīt komfortablāku virtuvi vai vannas istabu. Iespējams, vienkārši vēlies atdzīvināt krāsas vai veikt nelielas pārmaiņas mājoklī, kas neprasītu lielus resursus. Lai nu kā, katram remontam būtiski ir ne tikai saplānot to, kā vēlamies, lai pārmaiņas izskatās, bet arī cik tas izmaksās. Paņemts kredīts mājokļa remontam nav slikts ieguldījums, taču vienmēr jāvērtē līdzi, vai ar šo summu pietiks, vai spēsim to atmaksāt.

Ko visbiežāk nepieciešams mainīt, plānojot veikt mājokļa remontu? Ja esi nonācis pie šāda lēmuma, atkarībā no tā, vai vēlies veikt remontu kādā konkrētā telpā vai visā mājoklī, der pievērst uzmanību ne tikai lielajām pārmaiņām, bet sīkumiem, kas ikdienā nolietojas visvairāk, taču kam pievēršam vismazāk uzmanības remonta laikā. Gaismas slēdži, ūdenskrāni, rozetes – jāpārliecinās, vai šie, ikdienā visbiežāk lietotie elementi, nav nokalpojuši savu laiku, un tos remonta procesā nevajadzētu nomainīt. Arī vizuāli skats būs diezgan neestētisks, ja no tikko nomainītajām tapetēm vai jaunā sienu krāsojuma rēgosies nobružāts, kustīgs gaismas slēdzis.

Tāpat varam padomāt par jauniem apgaismes ķermeņiem mājoklī. Jo īpaši, ja dabīgā gaisma mājoklī iekļūst mazāk (nelieli logi, to izvietojums neatrodas saules pusē). Šādi varēsim jaunajam telpas izskatam pielāgot modernus un pieskaņotus apgaismes ķermeņus – iespējams, vairāk, nekā bijis līdz šim.

Vērts padomāt arī par aizkaru maiņu – lai gan to var izdarīt arī bez remonta, veicot telpu remontu, jāpavērtē, vai vecie (vairākkārt mazgātie un pabalējušie) aizkari piestāvēs pie telpas kopējā tēla un nemazinās pēc remonta “svaiguma” sajūtu mājoklī.