Labākās austiņas: ko ņemt vērā, izvēloties?

Sony austiņasMūzika daudziem ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa: tā skan veicot darba pienākumus, sportojot, atpūšoties. Daudzi mūziku klausās, arī pa ceļam uz darbu vai vienkārši pastaigājoties. Un tad neatsverams palīgs ir austiņas.

Kādam mērķim austiņas paredzētas?

Austiņu izvēle ir plaša – nopērkamas gan daudzu iecienītās Sony austiņas, gan arī citu ražotāju izstrādājumi. Lai izvēlētos piemērotākās, svarīgs nav tikai firmas nosaukums vien. Jāņem vērā vēl arī citi aspekti.

Vispirms jāsaprot, kādam mērķim austiņas galvenokārt tiks izmantotas. Piemēram, tiem, kuri klausās galvenokārt podkāstus un citus audio failus, iespējams, pietiks ar vienkāršākām austiņām, taču melomāni noteikti dos priekšroku kaut kam iespaidīgākam. Noteikti arī jāpadomā, kādos apstākļos austiņas tiks izmantotas – mājās vai pa ceļam? Staigājot vai sportojot? Tas viss ir būtiski, lai izvēlētos tieši Tavam dzīvesveidam atbilstošāko risinājumu.

Drošības aspekts

Iegādājoties  austiņas, jādomā arī par drošību. Ja austiņas plānots izmantot uz ielas, noteikti jāpadomā, kā tās ietekmes uztveri un vai netraucēs sekot līdzi apkārt notiekošajam. Lai arī kāda veida austiņas izvēlētos, jāpatur prātā, ka drošība vienmēr ir pirmajā vietā.

Austiņu veidi

Ir dažādi austiņu veidi. Tās var iedalīt, piemēram, pēc izmēriem:

  • Mazās, ausīs liekamās;
  • Lielās, uz ausīm liekamās

Jāpievērš uzmanība arī savienojuma veidam. Mēdz būt divi varianti – ar vadu vai bluetooth. Izvēloties austiņas, jāizvērtē, kurš no stiprinājuma veidiem būs ērtākais. Nopērkamas austiņas:

  • Ar galvas stīpu;
  • Ar lenti ap kaklu;
  • Ar stīpu ap kaklu;
  • Ar stiprinājumu aiz auss

Iespējams izvēlēties arī austiņas bez papildu stiprinājuma – tikai ausī ieliekamās.

Katram no austiņu veidiem ir sava specifika, tādēļ pirms tam rūpīgi jāizvērtē, kuras būs dzīvesveidam atbilstošākās un ērtāk lietojamās.

Plašu austiņu klāstu atradīsi ne vien ierastajās tirdzniecības vietās, bet arī interneta veikalos, kur pieejama ne vien daudzveidīga izvēle, bet arī citu lietotāju atsauksmes. Turklāt tā ir iespēja ietaupīt laiku un naudu, jo sev izdevīgāko piedāvājumu atrast būs ļoti ātri un vienkārši.