Kā Tev būtu jāattiecas pret kredītsaistībām?

patēriņa kredītsMūsdienās reti atrast cilvēku, kuram nebūtu nevienu aktīvu kredītsaistību. Lai arī nereti ar šo vārdu daļai sabiedrības saistās negatīvas emocijas, pareizi attiecoties pret kredītsaistībām, tās dzīvi nesabojās un, tieši pretēji, ļaus vienkāršākā veidā sasniegt mērķus, un iegūt to, par ko jau sen sapņojam.

Par to, kādai vajadzētu būt pareizajai attieksmei pret kredītsaistībām, lasi turpinājumā.

 Kas ir kredītsaistības?

Tas ir jēdziens, kas ietver personas noslēgtos līgumus ar kredītiestādēm. Šo līgumu ietvaros var tikt noformēti dažādi aizdevumi, piemēram, ātrai kredīts, patēriņa kredīts vai kredītlīnija, kā arī saņemts mājokļa kredīts vai pat iegādāta prece līzingā.

Tiklīdz paraksti līgumu vai arī saņem savā kontā aizdevumu, Tev ir aktīvas kredītsaistības. Un visas Tavas kredītsaistības – gan aktīvās, gan arī nokārtotās, tiek apkopotas vienā sistēmā, un šo finanšu saistību pārskatu sauc par kredītvēsturi. Nenokārtojot saistības laikus, (kavējot maksājumus) ir iespējams viegli sabojāt kredītvēsturi, kas savukārt ietekmēs Tavas iespējas saņemt aizdevumus nākotnē.

Tu un Tavas kredītsaistības – ko ņemt vērā?

Pirmkārt, vajadzētu saprast, ka kredītsaistības un personas kredītvēsture nav joks, un pret šīm lietām jāattiecas nopietni. Kredītiestādes, tai skaitā, bankas, izpēta personas kredītvēsturi, lai izvērtētu, vai piešķirt prasīto aizdevumu, tādēļ, ja pirms pāris gadiem vieglprātīgi būsi noformējis kredītu, ko neatdevi laikā, taču tagad vēlies noformēt mājokļa kredītu, pastāv iespēja, ka Tev tas tiks atteikts.

Pirms piesakies jebkuram aizdevumam, vienmēr rūpīgi pārdomā, vai Tev tas tiešām ir nepieciešams. Ja tomēr bez kredīta iztikt nevari, izvērtē, cik liela summa Tev nepieciešama, un piesakies mazākajai, ar kādu Tev pietiek. Tāpat pirms aizņemšanās arī nepieciešams pārdomāt, kā aizdevumu atmaksāsi. Tas ir svarīgi ne tikai gadījumos, kad aizdevuma atmaksu plāno nākamajā mēnesī, bet arī tad, ja kredīts noformēts uz ilgāku laiku.

Šeit vēl jo svarīgāk ir izvērtēt savu finansiālo situāciju ilgtermiņā. Ņem vērā citus regulārus izdevumus un savu ienākumu apjomu, kā arī to regularitāti.

Piesakoties aizdevumam, tā atmaksu vienmēr uztver kā prioritāti, jo tādā veidā izvairīsies no termiņu nokavēšanas un kredītvēstures sabojāšanas.