Kā izvēlēties velosipēdu bērnam?

bērnu velosipēdiPienākot siltajai sezonai, visi tiecas iespējami daudz laika pavadīt dabā. Tādēļ daudziem aktuāls pirkums kļūst velosipēds. Tas ir labs veids, kā izbaudīt aktīvu atpūtu kopā ar draugiem un ģimeni, tāpēc labi, ka savs velosipēds ir katram ģimenes loceklim. Šoreiz vairāk par to, kā iegādāties velosipēdu bērnam.

Bērnu velosipēdi ir dažādi, tādēļ, izvēloties piemērotāko, jāņem vērā vairāki faktori. Mazākiem bērniem piemēroti balansa ritenīši bez pedāļiem. Tāpat nopērkami arī trīsriteņi. Lielākiem bērniem var izvēlēties velosipēdu ar palīgritenīšiem, ko vēlāk var noņemt.

Būtisks aspekts, bez šaubām, ir izmaksas. Ņemot vērā, ka bērni aug ļoti ātri, velosipēds derēs salīdzinoši īsu laika brīdi. Taču neskatoties uz to, taupības nolūkos nevajadzētu iegādāties lielāku velosipēdu, jo tas būs pārāk smags un neērts, līdz ar to nekāda patīkamā braukšana nemaz nesanāks.

Lai saprastu, kurš velosipēds ir piemērotākais, vērts aplūkot izmēru tabulu, kas norāda piemērotākos variantus. Taču jāņem vērā, ka ne uz visiem velosipēdiem bērns jutīsies droši un ērti, tādēļ velosipēdu pirms tam vajadzētu izmēģināt. Svarīgi pārliecināties, ka bērns, uzsēžoties uz riteņa, ar pilnu pēdu var pieskarties zemei.

Iegādājoties velosipēdu, jāpadomā arī par drošību – pirmkārt jau par labu bremzēšanas sistēmu, ko bērns pratīs izmantot. Otrkārt – svarīgi iegādāties arī aizsargus un ķiveri. Dažiem velosipēdiem tiek nodrošināts arī papildu aprīkojums, piemēram, dubļu aizsargi.

Ņemot vērā, ka velosipēdu piedāvājums ir daudzveidīgs, būtiski novērtēt savas vajadzības un nesteidzīgi aplūkot vairākus variantus, lai piemeklētu bērna vajadzībām atbilstošāko risinājumu. Ērts veids, kā to izdarīt, ir interneta veikali, kas ļauj apskati veikt jebkurā sev ērtā laikā, neizejot pat no mājām. Būtiski, ka iepērkoties tiešsaistē, spēkā ir distances līgums, kas nosaka, ka pircējam ir tiesības 14 dienu laikā atdot preci atpakaļ pārdevējam, ja tā kāda iemesla dēļ neatbilst prasībām.

Velosipēds – daudzu bērnu sapnis. Taču, lai tas sagādātu patiesu prieku, velosipēds jāizvēlas atbilstoši bērna vecumam, augumam un citām vajadzībām.