Ko izdevīgāk ir īrēt vai nomāt, nevis pirkt?

kredīts internetāSabiedrībā pārsvarā dzirdams viedoklis, ka, piemēram, mājokļa vai automašīnas īrēšana ir vējā izmesta nauda, jo summu, ko maksājam par šo pakalpojumu, patiesībā varētu novirzīt šīs lietas iegādei. Tomēr šajā rakstā apkopotas situācijas, kad izdevīgāk ir īrēt vai nomāt, nevis pirkt, un kas ir pārsteidzoši – tas attiecas arī uz auto un mājokļiem.

  1. Mājoklis.

Ir vairākas situācijas, kad mājokļa īre būs daudz izdevīgāks risinājums, piemēram, ja tuvākajā laikā plānojat pārvākties no šī brīža dzīvesvietas uz citu apdzīvotu vietu. Ir tikai saprātīgi dotajā brīdī īrēt, savukārt īpašuma iegādi atlikt uz nedaudz vēlāku laiku.

Īrēt mājokli ir izdevīgi arī tad, ja inflācijas ietekmē ir būtiski pieaugušas nekustamo īpašumu cenas, vai arī Jūs cenšaties iekrāt līdzekļus pirmajai iemaksai. Īrējot ir iespēja izvēlēties pieticīgāku mājokli, kas ļauj veidot uzkrājumu vai sagaidīt brīdi, kad cenas kļūs zemākas, lai nebūtu jāizvēlas kredīts internetā.

Protams, jāpiemin, ka īrēt ir izdevīgi arī tad, ja neesat gatavs uzņemties atbildību par savu īpašumu un tā uzturēšanu un vēlaties nogaidīt.

  1. Automašīna.

Ja dzīvojat urbānā vidē, kur sabiedriskais transports ir ārkārtīgi augstā līmenī, un automašīna ir nepieciešama retos izņēmuma gadījumos, lielisks risinājums ir automašīnas īre. Šādos gadījumos varat izvēlēties sev tīkamu auto atbilstoši vajadzībām, nav jāuztraucas par auto apdrošināšanu, tehniskās apskates termiņu un drošību tuvējā stāvlaukumā.

Protams, ja Jūs pats ikdienā ar tiem strādājat, tad bez darbarīku iegādes pildīt darba pienākumus būs sarežģīti un tos īrēt – neizdevīgi. Savukārt, ja kāds no industriālajiem rīkiem nepieciešams kāda projekta īstenošanai vien uz pāris dienām, ir pieejams ārkārtīgi plašs nomājamo instrumentu klāsts par demokrātiskām cenām pretstatā instrumentu pilnajai cenai.

Filmas, seriāli, videospēles un grāmatas ir neatņemama izklaides sastāvdaļa atpūšoties mājās, tomēr ikvienu no šīm lietām mēs neizmantojam nepārtraukti un ilgstoši.

Mūsdienu iespējas piedāvā mums dažāda veida izklaides iznomāt uz konkrētu laiku, bieži vien ar pāris klikšķu palīdzību pat neizejot no mājas. Protams, ja kādu no šīm lietām plānojat izmantot visu laiku vai arī vēlaties saglabāt kā īpašu piemiņu, to iegādāties būs lielisks ieguldījums.

  1. Mazdārziņš.

Šī ir lieliska iespēja tiem, kuri uz kādu laika periodu vēlas nodarboties ar dārzkopību, tomēr nevēlas uz visiem laikiem iegādāties zemes gabalu. Bieži vien dzīvojot pilsētvidē rodas vēlme pēc iespējas izaudzēt savām vajadzībām dažādus dārzeņus un augļus, kas nesaturētu nevajadzīgas ķimikālijas, izbaudīt iespēju pabūt pie dabas un kopā ar ģimeni un draugiem sarīkot pikniku un uzcept gaļu. Turklāt, mazdārziņu var iznomāt kaut vai uz vienu sezonu un tās laikā saprast, vai nākošgad gribēsiet turpināt.