4 ieteikumi, kā pareizi iepirkties

kredītsJa bieži vien ikdienas tēriņi pārsniedz vēlamo, rūpīgi jāzvērtē savi iepirkšanās paradumi. Apmeklējot lielveikalus, pircēji nereti veic virkni pirkumu, kurus iepriekš veikt nemaz nav bijis plānots. Tam par iemeslu kalpo spilgtās reklāmas kampaņas un akciju piedāvājumi, kuriem pretim turēties spēj vien retais.

Protams, kāda lieka šokolādes tāfelīte iepirkuma groziņā būtiski neietekmēs mēneša budžetu, tomēr, ja šie neplānotie tēriņi tiek saskaitīti mēneša garumā, to kopsumma var būt pārsteidzoša. 

Kā tad iepirkties gudri un sabalansēt savus tēriņus tā, lai neradītu skādi savam maciņam, par to pastāstīsim raksta turpinājumā.

Pirms došanās uz veikalu, sastādi iepirkumu sarakstu

Lai iepirkšanās noritētu pēc plāna, pirms katra veikala apmeklējuma rūpīgi sastādi iepirkumu sarakstu. Saraksta augšgalā mini preces, kuru iegāde ir patiesi nepieciešama, bet saraksta beigās norādi tās preces, kuras noderētu, ja tām tieši tobrīd būtu izdevīga, akcijas cena. Iepirkšanās laikā centies nenovirzīties no iepirkuma sarakstā minētajām precēm. 

Noteikti nevajadzētu piemirst arī par cenu salīdzināšanu konkrētajā kategorijā – ja plauktos redzi līdzvērtīgus produktus, tad izvēlē izšķirošajai nebūt nav jābūt preces zīmola atpazīstamībai. Ļoti iespējams, ka plauktos atradīsi līdzvērtīgu produktu, kura zīmols varbūt nav zināms, bet cenas ziņā tas būs daudz izdevīgāks. 

Pievērs uzmanību arī nepieciešamās preces svaram, nereti šķietami izdevīgākie piedāvājumi mēdz būt mānīgi, jo preces svars vai tilpums ir daudz mazāks nekā citām tās pašas kategorijas precēm.

Esi sevišķi piesardzīgs, stāvot rindā pie kasēm, jo visbiežāk tieši tur tiek izvietoti visdažādākie akciju piedāvājumi, kas mudina iegādāties preces. Ja tās nav minētas iepirkuma sarakstā, tad no to iegādes būtu jācenšas izvairīties, lai cik vilinošs arī šķistu konkrētais piedāvājums.

Kā un kad vispareizāk apmeklēt veikalus?

Lielākais skaits neplānoto pirkumu tiek veikts brīžos, kad veikals tiek apmeklēts tikai pastaigas pēc, tāpēc uz veikalu dodies tikai gadījumos, kad kaut ko iegādāties patiesi ir nepieciešams. Nevajadzētu doties uz lielveikaliem tikai tādēļ, lai iepazītos ar jaunāko akciju vai izpārdošanu piedāvājumu, jo tieši tad būs visgrūtāk atturēties no pārsteidzīgas kādas preces iegādes.

Bieži vien, lai norunātu tikšanos ar draugiem, par tikšanās vietu tiek izvēlēts kāds no lielveikaliem, jo tur vienkopus atrodams plašākais ēdināšanas un izklaižu klāsts. Lai pakavētu laiku, nereti tiek apmeklēti dažādi veikali un, protams, veikti neplānoti pirkumi. Tāpēc, ja esi sarunājis tikšanos lielveikalā, izvēlies apmeklēt tikai galamērķi un necenties pakavēt laiku, apstaigājot tuvākos veikalu stendus. 

Ievēro 24 stundu principu lielākiem pirkumiem 

Ja plāno veikt lielākus pirkumus, pirms to veikšanas vienmēr dod sev laiku pārdomām un neļaujies mirkļa impulsam. Ja veikala piedāvājumā esi pamanījis ilgi kārotu lietu, nedodies uzreiz pie kasēm, lai veiktu pirkumu. Tā vietā dod sev laiku pārdomām, piemēram, līdz nākamajai dienai. 

Ja arī tad, izvērtējot preces noderību, esi pārliecināts, ka tā Tev ir patiesi nepieciešama, dodies atpakaļ uz veikalu un veic preces iegādi. 

Arī gadījumos, kad preces iegādei plānots noformēt aizdevumu, piemēram, patēriņa kredītu no https://www.ladyloan.lv/aizdevumi/paterina-kredits vai kredītlīniju (vairāk https://www.ladyloan.lv/aizdevumi/kreditlinija), izsver visus “par” un “pret”, kārtīgi apdomā preces nepieciešamību un tikai tad noformē aizdevumu.

Biežāk norēķinies skaidrā naudā nevis ar bankas maksājuma karti

Ikdienas norēķiniem vairāk izmanto skaidrās naudas līdzekļus, jo, norēķinoties skaidrā naudā, labāk pārskatīsi izdevumu apjomu. Norēķinoties ar kredītkarti, nebūs tik uzskatāmi redzama naudas plūsma, bet, norēķinoties skaidrā naudā, būs redzams, ka tā aizplūst, tādēļ rīkosies ar to daudz taupīgāk.