Vasaras riepas – kas jāzina, tādas pērkot?

Vasaras riepasJaunu riepu iegāde var būt ilgs process, jo mūsdienās ir pieejams liels zīmolu, izmēru un riepu veidu klāsts. Neuztraucieties, jo šeit varat atrast dažus būtiskus aspektus, kam pievērst uzmanību, lai iegādātos labas vasaras riepas savam transportlīdzeklim.

Vasaras riepas ir īpaši izstrādātas, lai nodrošinātu labu saķeri gan sausā, gan mitrā laikā, kad temperatūra ir mērena vai silta. Taču Jums ir jāzina, ka vairums vasaras riepu sniedz pilnu funkcionalitāti tikai temperatūrā, kas ir aptuveni 4 ˚C un augstāka.

Kad temperatūra ir zemāka, riepu funkcionalitāte ir nevienmērīga, jo tās zaudē lielu daļu saķeres un rezultātā Jūs varētu justies kā braucot uz mitra vai pat apledojuša ceļa. Cilvēki ir cietuši avārijās, jo jaudīga auto vadītājs, nezinot par vasaras riepu temperatūras jutīgumu, ir zaudējis kontroli pār savu spēkratu.

Automašīnas priekšrocības ar vasaras riepām

  • Paaugstināta reaģēšanas spēja;
  • Labāka bremzēšana;
  • Labāka pagriešanās;
  • Labāks rezultāts slapjā laikā.

Vasaras riepas ir ideāli piemērotas augstas veiktspējas automašīnām, un tās ir veidotas ātrumam un izveicībai. Vasaras riepām ir īpaši protektora modeļi un gumijas sastāvdaļas, kas ļauj uzlabot precizitāti uz ceļa. Vasaras riepu protektora modeļiem ir mazāk rievu un līdz ar to vairāk gumijas saskaras ar ceļu.

Vasaras riepu aspekti, kam pievērst uzmanību

  • Izmērs, ieskaitot garuma un platuma attiecību

Pārbaudiet pareizo riepu izmēru automašīnas rokasgrāmatā un pārliecinieties, ka riepa atbilst izmēra specifikācijām. Ja Jums nav laika doties uz autoveikalu, lai izvēlētos riepas, varat izmantot tiešsaistes meklēšanas filtrus, lai sameklētu riepas, kas atbilst Jūsu transportlīdzekļa gadam, markai un modelim. Plašs piedāvājums ir interneta veikalā 220.lv kur Jūs varat ērti atlasīt riepas pēc profila, diska izmēra, sezonas un ātruma indeksa.

  • Disku diametrs

Ja vien nevēlaties mainīt riepu diskus, Jums ir jāizvēlas riepas platums, kas ir saderīgs ar disku. Ieteicams ir izvēlēties tādus disku un riepu parametrus, kādus ir norādījis Jūsu automašīnas ražotājs.

  • Pieļaujamais ātrums

Ja Jums patīk braukt klusi un ērti, meklējiet riepas, kurās īpaši pieminēts komforts, vienmērīga braukšana vai mazs troksnis uz ceļa. Riepas ar zemāku ātruma indeksu (S, T vai H indekss) ir optimizētas, lai nodrošinātu lielāku komfortu, nevis lielāku ātrumu. Ieteicams nepārsniegt Jūsu automašīnas ražotāja noteikto ātrumu. Izvairieties arī nepārāk lielu protektoru, jo tas var radīt daudz trokšņa.

  • Protektora veids

Vasaras riepām ir īpaši veidots protektors. Ja plānojiet ar automašīnu pārsvarā pārvietoties pa pilsētu, tad Jums piemērotākās būs riepas ar simetrisku protektoru. Labākai saķerei un mazākam akvaplanēšanas riskam ir paredzētas riepas ar orientētu protektoru. Zelta vidusceļš ir riepas ar asimetrisku protektoru, kas ļauj tām kalpot labi gan uz mitra, gan sausa seguma.