10 padomi, kā parūpēties par savu auto pēc ziemas sezonas

auto apkopePēc ziemas sezonas ir pāris darbi, kas ir jāpaveic, pirms Tu vari pilnībā baudīt labus laikapstākļus un doties izbraucienā ar auto. Automašīnai ir nepieciešama apkope atbilstoši katrai sezonai, kas būtiski paildzinās Tava auto mūžu un kvalitatīvu darbību. 

Raksta turpinājumā ir 10 noderīgi padomi par automašīnas apkopi pēc ziemas sezonas.

 

 

 

  • Nomazgā un uzklāj vasku

 

Svarīgi pēc ziemas beigām ir rūpīgi nomazgāt un novaskot automašīnu. Ziemā uz automašīnas nonāk daudz netīrumu un gružu no ceļa, bet vissliktākais un kaitējošākais ir sāls. Tev ir jāpārliecinās, ka pirms pavasara sākuma tas viss ir rūpīgi notīrīts. Gruži un netīrumi uz automašīnas var negatīvi ietekmēt tās krāsu un apdari, savukārt sāls uzkrāšanās var izraisīt rūsu un citas nopietnas problēmas.

 

 

  • Iztīri arī salonu

 

Neviens nevēlas tīrīt automašīnu aukstā ziemas dienā. Pavasaris ir ideāls laiks automašīnas salona tīrīšanai, tāpēc pavadi dienu, veicot pavasara tīrīšanu. Sakārto sakrājušās lietas bagāžniekā un izmet visu lieko, kas ir salonā. Īpaši svarīgi ir izsūkt paklājus un sēdekļus.

 

 

  • Pārbaudi riepu spiedienu

 

Riepu spiediens ir īpaši svarīgs pavasarī. Tā kā gaisa temperatūra ziemā pazeminās, riepu spiediens paliek mazāks, kas, iespējams, lika ziemas mēnešos uzpildīt riepas. Bet, tā kā pavasarī gaiss atkal kļūst siltāks, riepu spiediens var palielināties. Ja spiediens palielinās, pārsniedzot ražotāja ieteicamos rādītājus, tas var nopietni ietekmēt automašīnas vadāmību un degvielas ekonomiju. 

Uztici šo darbu profesionāļiem – nogādā automašīnu remontdarbnīcā, lai veiktu riepu spiediena pārbaudi.

 

vējstikls

  •  Pārbaudi vējstikla slotiņas

 

Sākoties pavasarim un paaugstinoties temperatūrai, pārbaudi, vai vējstikla slotiņām nav plaisu vai nodiluma pazīmju. Ziemas laikā tās var ātri nodilt, jo zem tām uzkrājas ledus. Lielākajā valsts daļā pavasaris mēdz būt lietains, un Tev būs bieži jāizmanto vējstikla slotiņas, tāpēc pārliecinies, ka tās ir labā darba kārtībā pēc ziemas sezonas.

 

 

 

  • Pārbaudi zem motora pārsega

 

Veic rūpīgu pārbaudi zem motora pārsega, lai pārliecinātos, ka automašīnas dzinējs ir kārtībā. Jo īpaši pārbaudi siksnas un šļūtenes, lai pārliecinātos, ka pēc aukstās temperatūras iedarbības tās nav palikušas trauslas vai stipri nolietotas. Pārbaudi arī auto dzesēšanas šķidrumu, tas ir svarīgi, lai parūpētos, ka motors nepārkārst, temperatūrai pakāpeniski paaugstinoties. 

 

 

  • Pārbaudi auto balstiekārtu

 

Ziemas laikā ceļu stāvoklis būtiski pasliktinās, un daudz kur bedres tiek “izdangātas” vēl dziļākas, tāpēc būtu svarīgi arī pārbaudīt, vai nav vietusi auto balstiekārta, pārvietojoties pa nekvalitatīvajiem ceļiem.

 

 

  • Neaizmirsti arī par apdrošināšanu

 

Ir vērts lieku reizi arī pārbaudīt octas polises derīguma termiņu un vēlreiz izvērtēt sava esošāa piedāvājuma izdevīgumu. Octas.lv piedāvā apskatīt dažādus piedāvājumus no apdrošināšanas sabiedrībām – salīdzini octa polišu cenas ātri un ērti! 

Atceries, ka bonus malus klase ir nozīmīgs faktors, kas veido apdrošināšanas polises cenu, tāpēc ir vērts iepazīties ar to tuvāk, ja vēl ir kādas neskaidrības. 

 

 

  • Pārbaudi bremžu efektivitāti

 

Bremžu kvalitatīva darbība ir visbūtiskākais drošas braukšanas nosacījums, tādēļ ir svarīgi pārbaudīt brežu kluču nodilumu – ja tas ir kritiskā stāvoklī, tie nekavējoties jānomaina. 

 

 

gaismu pārbaude

  • Pārbaudi gaismas

 

Braucot pa bedrainiem ceļiem, arī lukturi var izkustēties un nebūt optimālākajā stāvoklī, lai izagaismotu visu ceļu. Pārbaudi un pieregulē tos, lai arī diennakts tumšajā laikā justos droši uz ceļa un neapdraudētu citus ceļu satiksmes dalībniekus. 

 

 

 

 

  • Pārbaudi kondicioniera un klimata kontroles sistēmu

 

Ir svarīgi, lai šīs sistēmas sistēmas darbotos efektīvi saulainajos gada mēnešos, jo automašīnas salons var ātri sakarst. Parūpējies par to laicīgi, lai varētu baudīt komfortu katrā braucienā.